Hava Durumu

Bireysel haklar önemli ama...

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, "Eğer aşılanırsak bu hastalıkla mücadele edebiliriz. Aşı olmazsak bu hastalıkla mücadele edemeyiz. Tüm vatandaşlarımızı kendi sağlığımız, yakınlarımızın ve toplumun sağlığı için aşılanmaya davet ediyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2021 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2021 11:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
Bireysel haklar önemli ama...


AK Parti 
Uşak Milletvekili Güneş, aşı karşıtlığına ilişkin olarak konuştu. Güneş, yaptığı açıklamada aşılanma karşıtlarının ülkede toplum sağlığını tehdit edici boyutlarda propaganda yapanlara karşı yasal düzenlemeye gidileceğinin işaretlerini vererek "Önceleri bize aşı getiremediniz diyenler şimdi toplum sağlığını tehdit edici ve endişe verici boyutlarda propaganda yaparak,milleti aşıdan uzaklaştırıyor,bunlara karşı yasal düzenleme yapılabilir" dedi.

Türkiye'de covid ve tedavi hizmetleri sürecinde çok büyük başarı sağlandığını belirteren Ak Parti Uşak Milletvekili Dr.İsmail Güneş, muhalefetin testlerin sayısının az olduğunu iddia ettiğini ve bugüne kadar 43 milyon PCR testi yaptıklarını söyledi. Güneş, "Aşılarla ilgili bizim getirmememizle ilgili iddialarda bulundular. Şimdi de gelen aşıların üzerinden olumsuz fikirler beyan ediyorlar. Yaklaşık 35 bin vatandaşımız hayatını kaybetti. Aşıdan başka kurtuluş yoktu, yok. Biz maske, mesafe, temizlik kurallarına uyalım ama bunun yanında aşılanmazsak, bu tedbirlere uyduğumuz zaman düşebiliriz, bu tedbirleri gevşettiğimiz zaman vakalar artacaktır. Tek çare aşılanmaktır diye düşünüyorum" dedi.

Aşıyı gönüllülük esasına göre yaptıklarını kaydeden Güneş, "Sağlık Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarda 65 yaş üzeri aşılanmış vatandaşlarımızdaki hastalanma oranı bugün bu oran yüzde 8'lere düşmüştür. Yine entübe, yoğun bakıma yatma, ölüm oranları kat kat azalmıştır. Eğer aşılanırsak bu hastalıkla mücadele edebiliriz. Aşı olmazsak bu hastalıkla mücadele edemeyiz. Tüm vatandaşlarımızı kendi sağlığımız, yakınlarımızın ve toplumun sağlığı için aşılanmaya davet ediyorum. Bireysel haklar önemli ama toplumsal sağlığı tehdit eden duruma gelirse hükümetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi yasal anlamda gerekli adımları atacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.