Hava Durumu

Tahir Nursaçan'dan 'ağır ceza' açıklaması

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB Hizmet Binası’nda bir basın toplantısı yaparak atılan iftiralara ve “Ağır Cezalık Oldular” feveranlarına cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2021 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2021 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
Tahir Nursaçan'dan 'ağır ceza' açıklaması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başkan Nursaçan, OSB’yi aslında kimlerin zarara uğrattığını açıkladı ve zarara uğratanların müşteki haline gelmesinin manidarlığına dikkat çekti. Başkan Nursaçan, iftiracıların en büyük zararı Kayseri’ye verdiklerini belirtti.  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 1 Mart 2019 tarihinde sanayicilerin yüksek teveccühlerini kazanarak; Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ni 4 yıllığına yönetmek için yeniden seçildiklerini; ancak demokrasiden istediğini alamayanların şikâyetleri sonucunda Kayseri OSB olarak 3 kez denetim geçirdiklerini söyledi. Diğer teftiş raporları gibi son müfettiş raporunu da bir bülten halinde basın mensupları ile paylaşan Başkan Nursaçan, basın toplantısını Ağır Ceza’ya giden dava süreciyle ilgili gerçekleri anlatmak için düzenlediklerini belirtti.

“SANAYİCİMİZ İÇİN YARGILANMAKTAN ONUR DUYARIZ”

Bugüne kadar Kayseri OSB Yönetimi olarak asla denetimden korkmadıklarını ve veremeyecekleri hiçbir hesabın bulunmadığını vurgulayan Başkan Tahir Nursaçan, “Yasal olmayan hiçbir işimiz olmadı.  Bugün de yargılanmaktan korkmuyoruz. Hatta sanayicimiz lehine yaptığımız işlerden dolayı yargılanmaktan ONUR VE GURUR duyuyoruz. Bizim üzüldüğümüz sanayiciyi şikâyet edilecek duruma nasıl gelindiğidir. Şikâyet edenler ve ettirenler şahsımızı da aşmış, sanayiciler lehine yapılan uygulamaları ve dolasıyla Sanayicilerimizi şikâyet etmiş, üretimimizi ve üreticimizi zor durumda bırakmışlardır. Bizim Devletimize ve Milletimize bağlılığımız tam olduğu gibi Adalet sistemimize ve Yargılama Makamlarına da güvenimiz sonsuzdur. Adalet elbet tecelli edecektir” dedi.

Kayseri OSB’ye yönelik müfettiş raporları ışığında şikayete mevzu olan konuların Cumhuriyet Savcısı tarafından incelediğini ve kovuşturmaya geçilmesine dahi gerek görülmediğini dile getiren Başkan Nursaçan, “Yalnızca iddialar arasında yer alan, sanayicilerimiz lehine inisiyatif kullanıp elimizi taşın altına koyduğumuz kaçak yapılar konusundaki yaptırımlar ve yapı kullanma izin belgesi verilmesi konularına ilişkin Kayseri 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkımızda dava açılmıştır. Bu noktada şu hususu ifade etmek istiyorum. Bizim yapı kullanma izin belgesi konusunda yaptığımız, bizden önce de Kayseri OSB’de yapılan, denetlendiğinde Türkiye’nin istisnasız tüm illerindeki OSB’lerde yapılageldiği görülecek olan ve hatta tüm şehirlerdeki belediyeler tarafından da gerçekleştirilen uygulamalardır. Hiçbir ayırım yapmadan tüm sanayiciler için verdiğimiz yapı kullanma belgeleri yüzünden yargılanmaktan onur duyarım.”

“İFTİRA ATANLAR İFLAH OLMASIN”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetimine yönelik iftira atanlara sert bir şekilde seslenen Başkan Tahir Nursaçan, “İftiralara yönelik kırgınlığımız, kızgınlığımız ve bolca bedduamız var. Bunların ağızlarına rahat rahat aldıkları zimmetin, hırsızlığın, yolsuzluğun ne anlama geldiğini herkes biliyor. Rabbim alanı da, çalanı da perişan eylesin; ama suçsuz insanlara iftira atanları da iflah etmesin. Elhamdülillah Kayseri OSB’nin kayıp olan, ortada olmayan 1 kuruş parası, 1 dirhem malı yoktur” dedi.

Suçlamalar arasında yer alan GSM firması tarafından promosyon olarak verilen telefonlar, basın yayın harcamaları, Mirasa Sahip Çıkma Odası gibi konulardaki gerçekleri tek tek belgeleriyle birlikte açıklayan Başkan Tahir Nursaçan, dosyanın müştekisi olan OSB’nin Eski Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü’ye de seslenerek, “Elektrik yoluyla zarara uğratma bizim yönetimimiz öncesinde elektrik alım satımı usulünde yapılmıştır. Tek terimli tarifeden alınıp çok terimli tarifeyle satılarak küçük sanayici büyük sanayici uğruna zarara uğratılmıştır. Bu tarifeyle Kayseri OSB de zarara uğramıştır. Ayrıca yeri gelmişken yeni müşteki eski Başkan’a sormak lazım. Zorlu Enerji ile Kayseri sanayicisine %10 indirimli elektrik verileceği yönünde anlaşma imzalanmış ve doğalgaz çevrim santrali kurulmuştur. Sanayici lehine olan bu anlaşma neden iptal edilmiştir? Sanayiciye tek bir kuruşluk indirim neden yapılmamıştır? Zorlu’nun aleyhine, sanayicimizin lehine olan bu anlaşmayı iptal eden eski Başkan’ın Zorlu Grubu ile tam da o dönemde ticari ilişkisinin başlamasının anlaşmayla ilgisi var mıdır? Sanayicimiz zarara uğrarken Eski Başkan bu grupla iplik ticareti mi başlatmıştır? Soru sormaya başlamışken devam edelim. Hatta Yeni Müşteki Eski Başkan’ın ismini de verelim. Ahmet Hasyüncü, kendi fabrika binan içindeki trafoyu OSB’nin milyonlarca lirasını vererek taşıtmak vicdanına nasıl sığdı? Bizlere iftira atanların ve attıranların, özellikle söylüyorum iftirayı attıranların önce dönüp aynaya bakmaları gerekir” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.