Hava Durumu

TARİH YAZIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’a ihanet ettik” sözünü hatırlatarak “İstanbul’a ihanet ettik dediler. Bizim kitabımızda ihanet yoktur” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2021 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2021 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
TARİH YAZIYORUZ

Kılıçdaroğlu İstanbul’da Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı. Siyasete yeni bir anlayış getirmek istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanları için, "Belediye başkanlarımız pandemi öncesi pandemi sonrası bir tarih yazıyorlar. Baskılara rağmen ellerindeki kaynakları beldedekiler için kullanıyorlar" diye konuştu. 

Törene, Kılıçdaroğlu dışında CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katıldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

TARİH YAZIYORUZ : Belediye başkanlarımız pandemi öncesi pandemi sonrası bir tarih yazıyorlar. Baskılara rağmen ellerindeki kaynakları beldedekiler için kullanıyorlar. Yeni bir tarih yazıyoruz aslında. Yeni bir anlayışı siyasete, yeni bir anlayışı Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Böbürlenen değil, vatandaşını aşağıda gören değil, ayrım yapan değil. Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı göstererek. Bütün vatandaşlara eşit hizmet götürmeyi amaçlıyor bütün belediye başkanlarımız. Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış kadim bir kent İstanbul. Bu kentte yaşayan insanların arasında ayrım, ayrımcılık olur mu? Ortak hedef herkesin mutlu olduğu bir İstanbul. Herkesin mutlu olduğu bir Türkiye.

23 NİSAN UMUDUN YEŞERTİLMESİDİR: 23 Nisan'ı 7'den 70'e hepimiz kutluyoruz. En büyük bayram çünkü. Egemenliği bir kişiden alıp halka verdik. 23 Nisan'ın çocuklar için bayram ilan edilmesi aslında bir umudun yeşertilmesidir. Düşüncelerini özgürce ifade etsin, vicdan sahibi olsun, adaletli olsun diyoruz.  

BİZİM KİTABIMIZDA İHANET YOKTUR: Bugün 23 parkımızı açıyoruz Beylikdüzü'nde. Birlikte İstanbul'u yemyeşil bir İstanbul yapma kararlılığındayız. İstanbul'u yaşanılır bir kent haline getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. Geçmişte İstanbul'u yönetenler bile 'İstanbul'a ihanet ettik' dediler. Bizim kitabımızda ihanet etmek yoktur. 

ENGELLERDEN YANA ŞİKAYET ETMEYECEĞİZ: Bir kenti beton ormanına döndürmek farklı bir anlayıştır. Biz o kenti yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz. Yeni bir siyaset anlayışını belediyelerimizden başlayarak bütün Türkiye'ye göstereceğiz. Engellerden yana şikayet etmeyeceğiz. Bizim görevimiz bunları aşmaktır. Bu ülkeyi kuranların önüne dünyanın engeli konuldu. Hepsini aştılar. Parlamentoyu açtılar. Bir bayram çocuklarımıza armağan ettiler. Geleceğe umutla, sevgiyle, hoşgörü ile baksınlar diye. Temel hedefimiz, temel görevimiz budur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.