Hava Durumu

SİVASLI'DA ŞAFAK SÖKMEDİ!.

31 Mart Seçimlerinden bu yana 9 aylık süreçte Sivaslı, Belediye Başkanı Hürrüyet Şafak durgunluğu yaşıyor. Hürrüyet Şafak hakkında ortaya atılan iddialar Sivaslı'da CHP'ye derin bir yara aldırırken ilçenin iktisadi açıdan borç batağına itildiği iddia edildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2020 15:14
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2020 15:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
SİVASLI'DA ŞAFAK SÖKMEDİ!.

 Geçmiş dönemden kalan çalışmaların tamamlanamamasının yanısıra ciddi mali kriz yaşayan Sivaslı Belediye Başkanlığının personel maaşlarını ödemekte güçlük çektiği de gelen bilgiler arasında.

HALK EKMEK HAYAL OLDU!.
 Geçen dönem Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl'ün hayata geçirdiği yaklaşık 3 Milyon lira yatırım yapılan Halk Ekmek Fabrikası ilçedeki dar gelirli ailelerin yüzünü güldüren ve umutla beklenen bir projeydi, ilk deneme üretimi yapıldı ancak 31 Mart seçimleri sonrasında açılması ve faaliyete geçmesi planlanıyordu. Seçim sonrası el değiştiren Sivaslı Belediye Başkanlığı, Hürrüyet Şafak yönetimiyle birlikte bu yatırımı atıl hale getirdi. Yaklaşık 3 Milyon liralık yatırım kaderine terkedildi.

MEZBAHANE İŞLETİLEMİYOR..

Sivaslı esnaf ve halkının ihtiyacını karşılamak maksadıyla, geçtiğimiz dönemde yaklaşık 1 Milyon lira harcanarak yenilemesi yapılan Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimhanesi bu günlerde atıl vaziyette. Toplam 1 Milyon lira harcanarak yenilemesi yapılan Sivaslı Belediyesi Mezbahane İşletmesinin geçtiğimiz yıllarda aylık ortalama 80 ila 100 Bin lira kazancı olduğu iddia edildi. Ancak yine Hürrüyet Şafak yönetimiyle birlikte mezbahanenin atıl duruma geldiği ve işletilemediği belirtiliyor.

SİVTAŞ ARTIK TAŞ ÜRETMİYOR…
Geçtiğimiz yıllarda Sivaslı Belediyesinin ihtiyacını karşılamak için yatırım yapılan Sivaslı Taş Parke ve Bordür Fabrikası tam kapasiteyle çalışarak çevresinde bulunan ilçelere de Taş-Parke ve Bordür göndermeye başlamış ve ek gelir elde etme imkanı yakalamıştı. Yine Milyonlarca liralık yatırım yapılan Sivaslı Belediyesine ait Taş parke ve bordür fabrikası Hürrüyet Şafak ile birlikte atıl ve kullanılamaz hale geldi. İlçenin altyapı ihtiyacını karşılayan bu fabrikanın da çürümeye terkedildiği gelen bilgiler arasında.
ÇÖP SORUNU GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR
Göreve geçer geçmez ilçedeki bir çok konuyla karşı karşıya kalan ve çözümü konusunda çaba sarfetmediği belirtilen Hürrüyet Şafak, belediye çalışanlarıyla da karşı karşıya geldi. Sivaslı ilçesinde zamanında toplanmayan çöpler halkın sağlığını tehdit ederken kış ayları ile birlikte ilçede bu nedenle çeşitli hastalıkların da baş gösterdiği iddia ediliyor.

MEHMET TORAN MECLİSİ
31 Mart seçimlerinde Hürrüyet Şafak listesinden CHP Belediye Meclis Üyesi olan Mehmet Toran, göreve geçer geçmez Hürrüyet Şafak ile birlikte çeşitli işlere imza attığı iddia ediliyor. Meclis Üyesinden Belediyeye Akaryakıt Satışı Sivaslı Belediyesinin iş makinaları ve araçlarında kullanılmak üzere belediyenin aylık ortalama asgari 40 ila 55 bin lira arasında bir akaryakıt ihtiyacı olduğu bilgisine ulaştık. Aylık periyodik tarihlerde Sivaslı Belediyesi tarafından alınan akaryakıtın CHP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Torana ait Akaryakıt istasyonu işletmesi tarafından karşılandığı iddia ediliyor. Hiçbir doğrudan temin veya ihalenin yapılmadığı belirtilen akaryakıt alımının CHPli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Torana ait TORAN PETROL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD ŞTİ isimli şirketten alındığı iddialar arasında. Diğer taraftan İnşaat ve Mobilya üretimi de yapan Mehmet Toranın, 31 Mart seçimleri sonrası ilçede müteahhitlik işlerine de el attığı bir çok yerde yeni inşaatlara başladığı, belediyede ki görevi nedeniyle ruhsat sıkıntısı çekmediği de iddia ediliyor…

Rüşvet iddiasıyla hakkında tutanak tutulan belediye veterinerinin Eşi CHP'li Sivaslı Belediye Meclis Üyesi Neşe Yıldırım!.
Sivaslı Belediye Meclis Üyesi Neşe Yıldırım,CHPli Belediye Başkanı Hürrüyet Şafak'ın listesinden seçimlere girmişti. Eşi Nebi Yıldırım,Sivaslı Belediyesinde Veteriner İşleri Müdürlüğü yapıyordu. Gelen bilgilere göre Nebi Yıldırım,Sivaslı Belediyesi eski Başkanı Nihat Sazlıgöl tarafından vatandaşın ihbarı üzerine rüşvet alırken suç üstü yakalandı. Hakkında tutanak tutulan Nebi Yıldırım ile ilgili idari soruşturma yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Ancak iddialara göre Nebi Yıldırım'ın hakkında tutulan rüşvet tutanağından sonra, eşi Neşe Yıldırım'ın, Hürrüyet Şafak'ın listesinden belediye meclisine girmesini sağlayarak hakkındaki soruşturmaya örtbas edip engel olmaya çalıştığını, bunda da başarılı olduğunu öğrendik. Dönemin belediye veterineri Nebi Yıldırım Nihat Sazlıgöl tarafından belediyedeki işakdine son verilerek işten çıkarılmıştı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.