Hava Durumu

Bedeli en ağır şekilde ödeyecekler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu alçak saldırıyı hakettiği şekilde cevaplandırmaktadır. Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2020 05:03
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2020 05:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
Bedeli en ağır şekilde ödeyecekler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib’te rejim unsurları tarafından düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak üzere İdlip’te görev yapan askerlerimize, rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu alçak saldırıyı hak ettiği şekilde cevaplandırmaktadır. Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye’de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslarası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan saldırıya ilişkin konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Burada Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini korumak için Suriye’de güçlü bir mücadele yürütülüyor. Mücadele son derece haklı bir mücadeledir. Suriye’deki mücadele teröre karşıdır. Bu teröristlerin attığı bombalar Hatay’a, Antep’e, Urfa’ya düşüyordu. Biz bu mücadeleyi yapmasaydık, bu teröristlerle kendi topraklarımızda mücadele etmek zorunda kaldırdı. Hak ve menfaat, orada masum insanların katledilmesinin önüne geçmek, büyük bir göç dalgasını önlemek için Türkiye Cumhuriyeti askerlerle birlikte varlık göstermektedir. Soçi, Astana süreçlerinde Türkiye pozitif bir rol oynadı. Ama gelinen noktada Rusya’nın cesaretlendirmesiyle rejimin alçakça saldırısı devam ediyor. Gözlem noktalarını kuşatanlara gereken cevap verilmişti. Bu karşılaştığımız her olaya devletimizin terörle mücadelesinin milli güvenliğimiz için ortaya koyduğumuz mücadelenin ne kadar haklı doğru olduğunu göstermektedir. Uluslararası hukuka yönelik nasıl zaruri bir mücadele verdiğimiz gösterilmektedir. Rejim unsurlarına kat ve kat bunlar ödetilmiştir. Bu saldırıyı yapanların yanına kar kalmamıştır kalmayacaktır. Hem saldırıyı yapanlar hem de onu cesaretlendirenler bunun karşılığını ödediler, ödemeye devam edecekler” dedi.

“Bütün milletçe bayrağımız etrafından toplanarak Türk Silahlı Kuvvetlerimize destek verme zamanıdır”
Söylenecek çok sözümüzün olduğunu belirten Çelik, "Ama siyaset zamanı değil, askerlerimize sahip çıkma zamanı, milli bir duruş gerçekleştirme zamanı siyasi kimlikleri farklı olabilir, ama şu anda hepimizin durması gereken tek yer Türkiye Cumhuriyeti safı. İdlib’te kahramanca mücadele eden askerlerimizin yanında olduğumuz göstermeliyiz. Şimdiye kadar orada ne işimiz var diyenler toprakta gözü var diyenler oldu. Cumhurbaşkanımız haksız bir şekilde eleştirmeye kalkanlar oldu. İdlib’teki varlığımız sonuna kadar haklı ve meşru mücadeledir. Canımız çok yanıyor. Çok söylenecek söz var ama şimdi zamanı değil. Oradaki kahraman Mehmetçikle topyekun milletçe dayanışma içinde olmalıyız. Hem dua ile hem söz ile dayanışma içinde olacağız. Burada bu mücadeleyi vermezsek aynı mücadeleyi Antep, Hatay, Urfa’da sınırlarımız içinde vermek zorunda kalacağımızı unutmamalılar. Bir terör devleti PKK devleti kurulacaktı. Orada ne işimiz var diyenler PKK devletini kurulmasına karşı söyledikleri bir şey yoktur. Buna karşı şimdiye kadar bugünde söyledim. Bundan sonra söyleyebiliriz. Şu anda şehitlerimizin aziz hatırasına saygı göstermeliyiz. Bütün milletçe bayrağımız etrafından toplanarak Türk Silahlı Kuvvetlerimize destek verme zamanıdır. Bu saldırıya cevap veren kahraman askerlerimize hep beraber destek vermeliyiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.