Hava Durumu

Başkan Çakın "Bu iş olacak" dedi

Uşak Belediyesi Dörtyol Sosyal Tesisleri’nde basın mensupları ve Uşak Belediyesi idari kadrosu yemekli toplantıda bir araya geldi. Yaklaşık üç saat süren toplantıda Başkan Çakın Uşak’a dair önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2020 05:58
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2020 05:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
Başkan  Çakın "Bu iş olacak" dedi

2020 Birlik Yılı projesine dair bilgi vererek başlayan Başkan Çakın 2019 yılının değerlendirmesini yaptı ve Uşak’a dair planlanan projeleri anlattı.

Sözlerine, görevlerini fedakarca ircaa eden basın mensuplarını tebrik ederek başlayan Çakın’ın açıklamaları şöyleydi.

2020 UŞAK’TA BİRLİK YILI OLACAK

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Çakın, 2020 yılının, yapacakları güçlü etkinliklerle, hazırlayacakları kamu spotlarıyla, hayata geçirecekleri sosyal sorumluluk projeleriyle, kamu kurumlarının, STK’ların, vatandaşların da projeye dahil edilerek 2020’nin  birlik ve beraberlik içinde geçirileceğini belirtti. Basın mensuplarına dağıtılan bilgilendirme kartları ve izletilen video ile projenin detayları anlatıldı. Farklı kademelerden oluşan proje, zaman içinde tüm Uşak’ta birlik ve beraberliği daha güçlü temeller üzerine tesis etmeyi hedefliyor.

VATANDAŞIN HAKKI KORUNACAK. İSRAF EDİLMEYECEK. TASARRUF ÖN PLANDA OLACAK.

Görevde geçirdikleri 10 aylık süreyi ve 2019 yılının değerlendirmesini yapan Başkan Çakın, belediyenin mevcut durumunun pozitife dönmesi için ekip arkadaşlarıyla gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Gerçekleştirmeyi hedefledikleri projelerle ilgili altyapı çalışmalarının ve mail imkanların sağlanması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Çakın, gerçekleştirilecek olan projelerde asla israfa sebep verilmeyeceğini, harcanan her kuruşun hesaplanacağını, tüm halkın hakkının korunacağının altını çizdi. Ayrıca, yapılması zaruri olmayan projelerin tasarruf tedbirleri kapsamında bekletileceği, bu misyonla geçen 10 aylık süre sonunda ortaya çıkan mali verilerin de olumlu yönde olduğu, harcamaların üstünde gelir elde edildiği de aktarıldı.

MİLLET BAHÇESİ’NDE YENİ GELİŞME. ÖĞRETMENEVİ YIKILMAYACAK YENİ SOSYAL TESİS OLARAK KULLANILACAK

Önceki dönemde yapına başlanan hiçbir projenin yarım bırakılmayacağını söyleyen başkan Çakın, Millet Bahçesi ile ilgili önceki dönemde imzalanan protokollerin gözden geçirildiğini, belediye kaynaklarını buraya harcamak yerine bakanlıktan bu çalışma ile ilgili destek istendiğini, böylece yeni yatırımların önünün açıldığını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı ile ek protokol görüşmesinin yapıldığı ve mutabakata varılmak üzere olunduğunu söyleyen Çakın, yıkımı planlanan Öğretmenevi’nin yıkından vazgeçildiğinin, buranın sosyal tesis olarak halkın hizmetine açılacağının müjdesini verdi.

ŞELALE KAFE YENİDEN KAPILARINI AÇACAK

Çakın; Şehrimizin Huzur Park mevkisinde bulunan, daha önce kafe olarak hizmet veren, uzun süredir atıl durumda olan tesisin yeniden restore edilerek vatandaşların hizmetine açılacağı bilgisini de paylaştı

MAHALLE KONAKLARI’NIN SAYISI ARTIYOR.2 YENİ KONAK GELİYOR

Kültürel faaliyetlerin sıklıkla yapıldığı, çok amaçlı hizmet verme kapasitesine sahip mahalle konaklarının sayısının artırılacağı, öncelikli olarak Şekereveleri ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nin ortak kullanabileceği bir mahalle konağı inşa edileceği belirtilirken, vatandaştan yoğun talep gelen mahalle konaklarının Aybey, Köme, Bozkurt mahallelerinin yine ortak kulanabilecekleri şekilde Uşak’a kazandırılacağı ifade edildi.

TÜM PAZAR YERLERİ’NİN ÜZERİ KAPATILACAK

Şehirde hizmet veren tüm Pazar yerlerinin üzerinin kapatılacağını belirten Çakın, 2020 planları içinde öncelikle cumartesi günleri hizmet veren Şekerevleri pazaryerinin üzerinin kapatılacağını ve çalışmanın tüm pazaryerleri için devam ettirileceğinin söyledi.

MAHALLE OLARAK MERKEZE BAĞLANAN KÖYLERE AĞIRLIK VERİLECEK

Daha önce köy statüsünde olan ve mahalle olarak merkeze bağlanan köyleri de ziyaret ettiğini söyleyen Çakın, bu bölgelere de belediye olarak ivedilikle gidileceğinin, vatandaşın zaruri ihtiyaçlarının hızlıca giderileceği bilgisini paylaştı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Çakın, toplantıya katılan tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.