Hava Durumu

“19 ilçe, 622 mahallemizde gece gündüz çalışıyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Kale ilçesindeki evsel nitelikli atık suların arıtımına yönelik başladığı Merkez Atıksu Arıtma Tesisi'ni tamamladı.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2020 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2020 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyaturktv.com/
“19 ilçe, 622 mahallemizde gece gündüz çalışıyoruz”

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Kale ilçesindeki evsel nitelikli atık suların arıtımına yönelik başladığı Merkez Atıksu Arıtma Tesisi'ni tamamladı.

Çevre yatırımlarıyla Türkiye'ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Kale ilçesinin en önemli ihtiyaçları arasında bulunan Kale Merkez Atıksu Arıtma Tesisini tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin faaliyete geçirdiği toplam inşaat alanı 25 bin metrekare olan tesis, 2 kademede toplamda 30 bin kişilik olarak projelendirildi. Tesisin faaliyete geçen 13 bin kişilik ilk kademesi günlük ortalama 2 bin 425 metreküp suyu arıtırken, 17 bin kişilik ikinci kademesi ise günlük ortalama 3 bin 172 metreküp suyu arıtacak kapasiteye sahip olacak.

Biyolojik arıtma olarak inşa edilen tesis çok önemli bir rol oynayacak
Betonarme biyolojik atıksu arıtma tesisi olarak inşa edilen Kale Merkez Atıksu Arıtma Tesisi atık suları sulama suyu standartlarını sağlayacak şekilde arıtmaya başladı. İleri biyolojik arıtma olarak inşa edilen tesis atık sudan kaynaklanan kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

“19 ilçe, 622 mahallemizde gece gündüz çalışarak gayret ediyoruz”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, göreve geldikleri günden beri çevre konusunda çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, "Kale ilçemizin önemli ihtiyaçları arasında bulunan atıksu arıtma tesisimizi tamamladık. Atıksu arıtma tesisimizi Kale ilçemize hayırlı uğurlu olsun. 19 ilçe, 622 mahallemizde vatandaşlarımızın neye ihtiyacı varsa gece gündüz çalışarak yapmaya gayret ediyoruz. Sürdürülebilir bir çevre, daha yaşanılabilir dünya için yatırımlarımız sürecek."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.