Sukunetle mukavemet edeceğiz!.

Son Güncelleme : 25 Mart 2020 01:03
Sukunetle mukavemet edeceğiz!.

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı "Koronavirüs salgını 65 yaş ve üstü grupla birlikte kronik rahatsızlığı olan halkımızı can güvenliğiyle tehdit ediyor. Banaz İlçemizde,Kaymakamlığımız ve Uşak Valiliğimizle birlikte eşgüdümlü çalışmaya devam ediyoruz." dedi

Başkan ARPACI "Virüs panik havasını çok seviyor,paniğe kapılmadan, halkımızın yapılan uyarıları dikkate almasını ve önlem almasını rica ediyoruz. Bizler halkımızın can ve mal güvenliğinden de sorumluyuz. Bu sorumluluk bilinciyle ilçemizde Uşak Valiliğimiz ve Banaz Kaymakamlığımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz mücadele kapsamında gerekli önlem ve tedbirleri aldık ve her gün gelişmelere göre Sağlık Bakanlığımızın ve Uşak Valiliğimizin öncülüğünde gereken tedbirleri uygulamaya devam ediyoruz" dedi. 
Rahmetli REFİK YILMAZ NE UMRE'YE NE DE HACCA GİTTİ!.
Belediye Başkanı Zafer Arpacı "Banaz Sanayi Sitesi esnaflarından Mehmet Ali Yılmaz'ın babası Merhum Refik Yılmaz Hac görevini bundan yaklaşık 1 ya da 1 buçuk yıl önce gerçekleştirdi. Bunun dışında evi ve camisi arasında sıradan günlük işleriyle ve ibadetiyle uğraşan bir Hacı Amcamızdı. Virüsü nereden nasıl kaptığını bilmiyorum. Ancak sizin bir önceki haberinizde geçen bir yanlışlığı da düzeltmek isterim. Refik Amcamızın eşinin de aynı nedenden dolayı vefat ettiği doğru değildir. Şu ana kadar eşi ve ailesi ile ilgili Koronavirüs tespiti ya da tedavisi yok. Kendilerine sadece evinizde kalın çağrısında bulunduk ve sağlık sorunu ile karşılaştıklarında da ilgili sağlık birimlerini arayarak yardım istemelerini istedik, şayet başka istek ve talepleri de olursa biz zaten görevdeyiz kapımız da telefonumuzda 7/24 açık,bizlerde zaman zaman gidip ailemizin ihtiyaçları doğrultusunda elimizden ne geliyorsa bakacağız. Banaz'ın saygın eşraflarındandı. Beklenmedik bir şekilde kendisini Hakk'a uğurladık. Konuyla ilgili halkımızı uyarmaya devam ediyoruz" dedi.
EŞİ VE AİLESİNDE ŞU ANA KADAR BİR SAĞLIK SORUNU YOK!.
Dediğim gibi eşi ve yakın çevresinde,en ufak bir sağlık şikayeti yok. Hatta eşinin de aynı sebepten vefat ettiğini yazmışsınız çok şükür Hacı Annemizin böyle bir sıkıntısı çıkmadı. Zaten kendisi şu halde evinde ve ailesi tarafından gözlem altında tutuluyor. diyen Zafer Arpacı "Kulaktan dolma şehir efsaneleri ile halkımız üzerinde yaratılan panik havasına açıklık getirmek istedim. 73 Yaşında vefat eden Refik Yılmaz'ın başına gelen bu hadise gençlerimizinde başına gelebilir. Özellikle 65 yaş ve üstü grupla birlikte emziren anneleri ve hamileleri ayrıca kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızı ölümlerle sonuçlanan olaylara sebep olan bu virüs belasıyla ancak sükunetimizi koruyup,olabildiğince evden çıkmayarak ya da Sağlık Bakanlığımız tarafından önerilen 14 kurala dikkat ederek bu Koronavirüsünü yenebiliriz,yeneceğiz diyen Başkan Arpacı "Sağlık Bakanlığımızın yaptığı uyarıları ve bizim yaptığımız uyarıları halkımızın dikkate alıp,hassas davranarak bu işten en az zararla çıkmak istiyoruz. İlçemizde 73 Yaşında yaşanan bu olay gençlerimizde de yaşanmama ihtimali yoktur. Hepimizin bu sorumluluk bilinciyle hareket edip tedbir alarak bu virüsün daha fazla yayılmasını ve daha fazla ölümle sonuçlanan bu gibi üzücü olayların önüne geçeceğimiz kanaatindeyim. 


BANAZ SANAYİSİ SİTESİNİ SADECE ÖNLEM OLARAK KAPATTIK!.
"Banaz Sanayi Sitesini bugün aldığımız kararla kapatılması meselesinin bu konuyla bir alakası yoktur. Bu karar tamamen Banazlı Sanayicilerimizin talebiyle alınan bir karardır" dedi.
Etiketler: Banaz Belediyesi,Banaz, Zafer Arpacı,Koronavirüs salgını