Banaz'da Koronavirüs'ten bir kişiyi kaybettik!.

Son Güncelleme : 24 Mart 2020 21:03
Banaz'da Koronavirüs'ten bir kişiyi kaybettik!.

Edindiğimiz bilgilere göre Banaz Sanayi Sitesi esnaflarından Mehmet Ali Yılmaz'ın Babası Refik Yılmaz (73) 1 hafta önce soğuk algınlığı şikayetiyle Banaz'da bağlı bulunduğu aile hekimine gitti. Fakat tanı kiti olmaması sebebiyle erken teşhis edilemeyen rahatsızlığın Korona olduğu Uşak Eğitim Araştırma Hastanesinde anlaşıldı.

YANLIŞ BİLGİ DOĞRUSU EN ALTTA!.(Umre ziyaretinden dönen bir yakınına hoşgeldin ziyareti gerçekleştiren yaşlı çiftin, bir süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması ilçede panik yarattı. Kronik rahatsızlıkları bulunan çiftin Koronavirüsü sebebiyle yaşamını yitirdiği iddia edilirken,Cumartesi günü vefat eden yaşlı çiftin cenazelerinin halen Uşak Devlet Hastanesi morgunda olduğu,yakın çevresininde bulunan 15 kişinin karantina altına alındığı bildirildi.) 

Banaz Sanayi Sitesi KAPATILDI!.
YANLIŞ BİLGİ;(Bugün alınan kararla Banaz Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda,sitenin Koronavirüsü sebebiyle tedbir amaçlı 1 Hafta kapatılması kararı alındı. Banaz Sanayi Sitesinde esnaf olan çiftin oğullarının da karantina altına alındığı iddia edilirken,çok sayıda kişinin, ölen yaşlı çiftle ve esnaf olması sebebiyle oğullarıyla temasta bulunduğu da gelen bilgiler arasında.) 
*************
DOĞRUSU;
Banaz Belediye Başkanlığı, Banaz İlçe Kaymakamlığı ile Banaz Sanayi Sitesi yönetiminin bugün yapılan toplantıda tüm yurtta Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan kararlar doğrultusunda Banaz Sanayi Sitesinin Koronavirüs Salgını sebebiyle 1 hafta kapatıldığı belirtildi. Banaz'da 73 Yaşında hayatını kaybeden Refik Yılmaz dışında aynı aileden veya esnaftan herhangi bir kişide Koronavirüse rastlanmadığı da gelen bilgiler arasında. Refik Yılmaz ve ailesinin kendi istekleri doğrultusunda kendilerini 14 GÜNLÜK EV KARANTİNASI altına aldığı gelen bilgiler arasında. 
ÖZÜR VE DÜZELTME
Bize gelen bilgileri size anında aktarabilmek amacıyla burada sizlerle haberi paylaştık. Ancak yukarıda yazdığımız metinde bazı şeylerin yanlış olduğunu öğrendik.
Merhum Refik Yılmaz'ın oğlu Mehmet Ali Yılmaz'dan edindiğimiz bilgilere göre "Refik Yılmaz ve eşi yakın zamanda Hac ya da Umre vazifesine gitmedi. Bu vazifelerini yaklaşık 1 buçuk yıl önce gerçekleştiren Refik Yılmaz'ın bu rahatsızlığının Banaz'da başladığı bilgisini aldık. Ayrıca Refik Yılmaz'ın eşinde de Koronavirüs bulgusuna rastlanmadığını belirten Mehmet Ali Yılmaz "Ailemizden hiç kimsenin bu şekilde bir rahatsızlığı söz konusu değil. Bizlere de bulaşmış değil. Babamızda nasıl böyle bir rahatsızlığın olduğunu da anlamış değiliz. Çünkü kendi sağlığına çok dikkat eden,dengeli beslenip,sıgara veya alkolü ağzına dahi sokmayan birinin nasıl Koronavirüse yakalandığını anlamadık. Acımız büyük, çok şükür aile bireylerimizin hiç birinde bu şekilde bir rahatsızlık söz konusu değil. Annemizde yapılan tetkiklerde Negatif çıktı. Biz bunu sadece babamız Refik Yılmaz'da yaşadık. Banaz Sanayi Sitesinin 1 Haftalığına kapatılmasını biz istedik,fakat bu talebimiz bizim babam daha bu rahatsızlığa yakalanmadan oldu. Yani babamın rahatsızlığı ile bir alakası dahi yok bu durumun!. Sadece halkımızın ve esnafımızın güvenliği adına yaptığımız, daha ülkemizde belirir belirmez yaptığımız bir talepti bu. Kaldı ki bizim bir ayağımızda yurtdışında. Avrupa'da ki gelişmeleri takip ediyorum. Ne denli büyük bir tehlike olduğunu ilk günlerde farkettim ve önlem alınması için bir haftalığına böyle bir talepte bulundum. Bu isteğimiz ancak babamızı kaybettikten sonra verildi maalesef. Acımız büyük" dedi.
İlk verdiğimiz haberde sizlere aceleyle yanlış bilgi vermenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm okuyucularımızdan ve Refik Yılmaz ailesinden özürdileriz!.

Etiketler: Umre,Koronavirüs,Banaz Sanayi Sitesi